Jídelníček

Obědy se neplatí v MŠ - je nutné zadat ve své bance svolení k inkasu ve prospěch účtu: 19-4295060227/0100, limit stanovte na 600,-Kč, po provedení doručte číslo svého účtu učitelce ve své třídě. Jídelna si na konci měsíce odečte částku za skutečně odebraný počet obědů a odpoledních svačinek. Nebo obědy můžete zaplatit v ZŠ Drahotuše.

Aktuální jídelní lístek naleznete v tomto odkazu:

www.zsdrahotuse.cz/category/jidelni-listek/

Naše školka odebírá stravu ze školní jídelny v Drahotuších. Jedná se o oběd a odpolední svačinku. Níže nalezente zajímavé i potřebné nformace z drahotušské školní jídelny.

Školní jídelna při Základní a Mateřské škole v Drahotuších je umístěna v samostatné budově a zajišťuje stravu pro žáky základní školy, děti v mateřské škole v Drahotuších a děti v mateřské škole v Milenově. Poskytuje také stravování cizím strávníkům.

Kontakty:

581 641 036 - školní jídelna

581 641 035 - vedoucí školní jídelny

Významnou roli ve zdravé výživě hrají luštěniny, ryby, zelenina, ovoce a celozrnné výrobky.
V naší jídelně se snažíme těchto surovin využívat co nejvíce a upravovat je tak, aby byly pro děti atraktivní.
Z ryb mívají strávníci na jídelním lístku zařazovány tresku, tilapii, lososa či mořskou štiku, zařazujeme i králičí a drůbeží maso.
Zeleninové saláty mají v našem jídelníčku veliké zastoupení. Jsou připravovány jen z čerstvé zeleniny a jsou obohaceny o různé druhy luštěnin(červená fazole, cizrna, červená čočka), těstovin(barevné těstoviny, špecle z tvrdé pšenice), bývají doplněné balkánským sýrem a kořením jako je bazalka, oregáno či provensálské byliny.
V nápojovém lístku můžeme najít nejen sirupy, ale i koncentráty obohacené vlákninou, 100% mošty z jablek, mrkve, červené řepy, hrušek, rybízu, nabízíme minerálky slazené nebo bez sladidel, ovocný čaj s vysokým obsahem sušeného ovoce a citronádu s čerstvých citrónů.
Zařazujeme také mléko, kakao, bílou kávu i mléko jogurtové či kefírové.
Pečivo je používáno nejvíce v MŠ, ale i tady mohou děti ochutnat slunečnicové rohlíky, moskevský chléb, slunečnicový chléb, knekenbroty, špaldové pečivo nebo racio chlebíčky.
Strava bývá doplněna o musli tyčinky, jogurty, čerstvé ovoce, tvarohové krémy, sojové tyčinky a jiné výrobky racionální výživy.

Stravování ve školních jídelnách přináší pro rodiče úlevu nejen časovou a finanční, ale především nastavením norem a spotřebním košem je strava školních jídelen přínosem pro zdraví Vašeho dítěte.